Конспект уроку
на тему:
"Фронтальна перспектива"
7 клас
Урок 3
Дата___________ (7
клас)
Фронтальна
перспектива
Композиція
«Будинок мрії»
Мета:
· поглибити знання учнів про архітектуру, ознайомити учнів із виражальними засобами архітектури,
ознайомити із поняттям тектоніка, поглибити знання про закони лінійної перспективи, навчити учнів
зображати фронтальний будинок враховуючи закони лінійної перспективи;
· розвивати практичні навички зображення
будинку за допомогою лінійної перспективи, розвивати образно-просторове мислення, фантазію та уяву;
· виховувати
естетичний смак.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: малюнки із
зображенням будинків.
ХІД УРОКУ
І. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку
На минулому уроці, діти, ми повторили фронтальну лінійну перспективу та
види архітектури. На сьогоднішньому уроці ми поєднаємо вивчений матеріал та
намалюємо будинок своєї мрії, враховуючи закони лінійної фронтальної
перспективи.
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь
Для того, щоб продовжити
роботу нам слід повторити на узагальнити вивчений матеріал.
· Які види образотворчого мистецтва ви знаєте?
· Що таке архітектура?
· Для чого необхідна перспектива?
ІІІ. Виклад нового
матеріалу.
Архітектура оточує людину
протягом всього життя: це будинки, місце роботи й відпочинку.
Архітектура (або зодчество) – це система будівель і споруд, які формують
просторове середовище для життя і діяльності людей. Кожна будівля має своє
конкретне призначення для життя, праці, відпочинку, навчання, тощо.
- Якою мовою «розмовляє» архітектура?
Архітектура стоїть певною
мірою окремо серед інших видів
мистецтва. Вана безпосередньо бере
участь у формуванні предметної середи та, створює реальний простір, сама є
часткою дійсності, в цьому її головна особливість. Якщо у живописі головне –
колір, в графіці – лінія, в скульптурі – об’єм, то в архітектурі –
простір. Простір виявляється в
архітектурі за допомогою конструкції (основних технічних способів спорудження
будівлі) та матеріалу. Художнє вираження конструкції будівлі має назву
тектоніка. Вона виражає зорову передачу важкості, масивності та ідею їх
подолання.
Простір та тектоніка –
головні композиційно-виражальні засоби архітектури.
Давайте пригадаємо, як необхідно малювати
куб враховуючи лінійну перспективу:
1.
Малюємо лінію горизонту
2.
Намічаємо точку сходження
3.
Малюємо передню сторону куба
4.
Від кутів зводимо лінії в точку сходу
5.
Намічаємо, де буде закінчуватися бокова частина куба
6.
Проводимо паралельні до куба горизонтальні і вертикальні лінії в межах
ліній, що йдуть у точку сходження
А тепер на основі такого куба ми зможемо
намалювати фронтальний будинок.
Пояснення, як домалювати двері, вікна, дах та деталі.
Зверніть увагу на те, що вікна знаходяться
на одному рівні. І для того, щоб їх намалювати нам не потрібно малювати кожне
вікно окремо. Спочатку необхідно намітити верх і низ вікна – це дві лінії, які
йдуть у точку сходження. А вже потім намічаємо бокові частини вікон
вертикальними лініями. Якщо вікон багато, то зверніть увагу, що чим далі від
нас вікна, тим вони здаються меншими і відповідно ближче один до одного.
Також враховуйте закони композиції. Будинок
не повинен бути занадто малий. Хоча можна і домалювати навколо будинку пейзаж,
але акцент все одно повинен зберігатись на будинку. І будинок не повинен бути
занадто великим, щоб йому не було «тісно» у форматі. Також розміщення будинку
не повинно бути в стороні, або починатись із самого низу аркуша паперу.
І самостійно вибираєте вертикальний або
горизонтальний формат. Враховуючи ширину або висоту формату. Ви знаєте, якщо
будинок широкий необхідний горизонтальний формат, якщо високий – вертикальний.
Починаємо малюнок із лінії горизонту і
намічаємо точку сходження. Потім намічаємо легенько олівцем квадратну або
прямокутну форму будинку, малюємо бічну сторону враховуючи закони фронтальної
композиції. Потім намічаємо дах, двері і вікна. Коли основна композиція
намічена і все розміщено правильно, вимальовуємо деталі і витираємо лінії
побудови. За бажанням можна розфарбувати малюнок.
IV. Постановка навчального
завдання.
Намалювати фронтальний будинок враховуючи
лінійну перспективу, закони композиції та етапи побудови
V. Керування практичною
діяльністю учнів.
VI. Аналіз дитячих робіт.
VII. Підведення підсумків
уроків.
-
Діти, скажіть, будь ласка, що таке пейзаж?
-
Що таке морський пейзаж?
VIII. Повідомлення
домашнього завдання.
IX. Прибирання робочого
місця.
Коментарі
Дописати коментар